Boris Johnson nie chce komentować megxitu. "Jestem pewien, że to rozwiążą"

- Rodzina królewska to jeden z największych atutów tego kraju i jestem pewien, że to rozwiążą - powiedział Boris Johnson, pytany o swoją ocenę ostatnich wydarzeń wokół księcia Harry'ego i Meghan Markle. W ostatni poniedziałek w tej sprawie "obradowała" rodzina królewska.

W brytyjskiej rodzinie królewskiej trwa kryzys, a wszystko za sprawą ostatnich deklaracji księcia Harry’ego i Meghan Markle. Para oświadczyła niedawno, że chce uzyskać finansową niezależność i zrezygnować z części funkcji pełnionych na dworze. Książę i księżna Sussex mają przy tym dzielić swój czas między Wielką Brytanię i Kanadę, gdzie przebywa obecnie Markle. Cała sytuacja została zresztą nazwaną - w nawiązaniu do brexitu - megxit.

Królowa zapewnia o wsparciu, ale ma zastrzeżenia

Sprawą żyją całe Wyspy, a oliwy do ognia dolała poniedziałkowa narada rodziny królewskiej. W posiadłości babki Harry’ego, królowej Elżbiety II, w Sandringham debatowano nad jej możliwym rozwiązaniem. Po rozmowach nie ma żadnych konkretnych ustaleń. Królowa zaznaczyła, że chciałaby, aby sprawa została rozwiązana w "nadchodzących dniach".

Czytaj więcej: Brytyjska prasa komentuje decyzję księcia Harry'ego. "Możesz odejść, skoro musisz"

Jednocześnie Elżbieta II zapewniła, że wspiera wnuka i jego małżonkę w ich pragnieniu zbudowania sobie nowego życia i zdystansowania się od brytyjskiego dworu - wynikało z oświadczenia wydanego przez Pałac Buckingham. W dalszej części oświadczenia monarchini była natomiast mniej koncyliacyjna, oceniając, że wolałaby, aby wszystko pozostało po staremu, a para nie rezygnowała z części obowiązków.

Boris Johnson o sprawie pary książęcej: Jestem pewien, że to rozwiążą

Temat jest już nie tylko brytyjski, ale i światowy, dlatego o opinię zapytano w BBC premiera Wielkiej Brytanii Borisa Johnsona. Szef brytyjskiego rządu zaczął od tego, że w tej sprawie "każdy ma zdanie", po czym powiedział:

Rodzina królewska to jeden z największych atutów tego kraju i jestem pewien, że to rozwiążą.

Dodał, że jest "absolutnie pewien", że tak się stanie. - Myślę, że rozwiążą to jeszcze łatwiej, nawet bez żadnego komentarza ode mnie - powiedział Johnson.

Więcej o: