Donald Trump nałożył kolejne sankcje na Iran. "Były surowe, a teraz zostały znacznie zaostrzone"

- Zwiększyliśmy sankcje. Były bardzo surowe, a teraz zostały znacznie zaostrzone - poinformował w czwartek Donald Trump. Nie podał jednak szczegółów.

Jak podaje Reuters, czwartek Donald Trump poinformował, że nałożył kolejne sankcje na Iran w związku z atakiem rakietowym na bazy, w których stacjonuje amerykańskie wojsko w Iraku. Nie podał jednak szczegółów.

To zostało już zrobione. Zwiększyliśmy sankcje. Były bardzo surowe, a teraz zostały znacznie zaostrzone

- powiedział Donald Trump.

"Natychmiastowe dodatkowe karne sankcje gospodarcze na irański reżim" prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział w środowym orędziu, które wygłosił po irańskim ataku. Zaznaczył, że zostaną one utrzymane dopóki Iran nie przestanie wspierać terrorystów i nie "zmieni swojego postępowania".

Konflikt na Bliskim Wschodzie

Przypomnijmy, że w nocy z 7 na 8 stycznia Iran zaatakował dwie amerykańskie bazy wojskowe w Iraku. Była to odpowiedź na zabicie irańskiego generała Kasema Sulejmaniego, który zginął 3 stycznia wskutek ataku USA w Bagdadzie. Choć wielu ekspertów spodziewało się eskalacji konfliktu na Bliskim Wschodzie i szybkiej odpowiedzi USA, obie strony starają się dziś załagodzić sytuację. Ambasador Iranu przy ONZ Madżid Tacht-Rawanczi powiedział, że jego kraj wypełnił zemstę za zabicie dowódcy i nie planuje dalszych ataków. Natomiast Donald Trump oświadczył, że Stany Zjednoczone są gotowe na opcję pokojową.

>>> Atak rakietowy Iranu na bazy USA w Iraku. To proxy war, czy światu grozi wojna i kryzys surowcowy? Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: