Drewniany Donald Trump podpalony. Figura prezydenta USA spłonęła doszczętnie

Nieznani sprawcy podpalili w Słowenii drewnianą figurę przedstawiającą Donalda Trumpa. Figura spłonęła, trwa poszukiwanie podpalaczy. Burmistrz miasta, w którym statua pełniła rolę atrakcji turystycznej, nazwał zdarzenie "symbolem nietolerancji".

Donald Trump doczekał się w 2019 roku nietypowego uwiecznienia - w formie drewnianego posągu, który postawiono w Słowenii, rodzinnym kraju jego żony Melanii.

Prawie ośmiometrowa statuetka przedstawia prezydenta USA niczym Statuę Wolności, z charakterystycznie uniesioną dłonią, ubranego w niebieski garnitur. Mocno podkreślono też jego fryzurę prezydenta USA, z której wystają podobne elementy, co te w koronie nowojorskiej statuy. Co więcej, figura miała w sobie mechanizm sprawiający, że usta rzeźby otwierały się i prezentowały ostre zęby. Stała się nawet atrakcją turystyczną, choć byli i tacy, którzy odgrażali się, że ją podpalą.

Figura Donalda Trumpa podpalona. "Symbol nietolerancji"

Figurę postawiono w miejscowości Moravce, ale 9 stycznia poinformowano, że "drewniany Trump" został podpalony i spłonął doszczętnie. Burmistrz miasta Milan Balazic opowiadał, że trwa poszukiwanie podpalaczy. Samo podłożenie ognia nazwał "symbolem nietolerancji wobec projektów artystycznych".

Podpalenie posągu zbiegło się z ostatnimi wydarzeniami na świecie i kryzysie na Bliskim Wschodzie.

>>> Atak rakietowy Iranu na bazy USA w Iraku. To proxy war, czy światu grozi wojna i kryzys surowcowy?

Zobacz wideo
Więcej o: