W Toronto wylądował samolot, w którym brakowało 138 pasażerów. To ofiary katastrofy w Iranie

W katastrofie samolotu ukraińskich linii lotniczych w Iranie zginęło 176 osób. Aż 138 z nich zmierzało do Kanady. Dziś rano w Toronto wylądował samolot z ponad setką wolnych miejsc. Premier Kanady Justin Trudeau złożył kondolecje rodzinom i bliskim ofiar katastrofy.

W samolocie ukraińskich linii lotniczych UIA, który rozbił się wkrótce po starcie z Teheranu znajdowało się 82 Irańczyków, 63 Kanadyjczyków, 11 Ukraińców (w tym dwóch pasażerów i dziewięcioro członków załogi), a także dziesięciu Szwajcarów, czterech Afgańczyków, trzech Niemców i trzech Brytyjczyków. 138 z nich miało przesiąść się w Kijowie do samolotu, który leciał do Toronto.

- Około godziny temu w Toronto wylądował samolot ukraińskich linii lotniczych z Kijowa. Jak podały linie lotnicze, na jego pokładzie brakowało 138 pasażerów, ponieważ zginęli oni w katastrofie w pierwszej części podróży - powiedział premier Kanady Justin Trudeau.

>>> Jak pracuje wieża kontroli lotów?

Zobacz wideo

Justin Trudeau: Kanadyjczycy mają pytania i zasługują na odpowiedzi

Premier Kanady Justin Trudeau zapewnił, że kanadyjski rząd będzie współpracował ze swoimi partnerami podczas śledztwa dotyczącego przyczyn katastrofy.

- Kanadyjczycy mają pytania i zasługują na odpowiedzi - powiedział Trudeau.

Szef kanadyjskiego rządu poinformował, że minister spraw zagranicznych François-Philippe Champagne będzie rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Iranu, informując go o potrzebie dokładnego dochodzenia w sprawie katastrofy. Sam Trudeau rozmawiał dziś z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, premierem Wielkiej Brytanii Borisem Johnsonem, prezydentem USA Donaldem Trumpem oraz premierem Australii Scottem Morrisonem.

- Wszyscy wyrazili najwyższe współczucie dla rodzin ofiar i wszystkich Kanadyjczyków i zaoferowali swoją pomoc - powiedział Justin Trudeau.

Iran. Katastrofa ukraińskiego samolotu w Teheranie. Zginęło 176 osób

Przypomnijmy, że samolot ukraińskich pasażerskich linii lotniczych Ukraine International Airlines rozbił się w środę wczesnym rankiem w stolicy Iranu. Lecący do Kijowa Boeing 737 rozbił się tuż po starcie z lotniska Imama Chomeiniego pod Teheranem. Z danych portalu Flightradar24 wynika, że zniknął z radarów po 4 minutach od wystartowania.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
W Toronto wylądował samolot, w którym brakowało 138 pasażerów. To ofiary katastrofy w Iranie
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl