Harry i Meghan ustępują z funkcji w rodzinie królewskiej. "Zamierzamy starać się o niezależność finansową"

Książę Harry i księżna Meghan Markle poinformowali, że ustępują z funkcji w rodzinie królewskiej. - Zamierzamy wycofać się i starać o niezależność finansową - napisali w oświadczeniu. Zdradzili również, że planuja założyć nową organizację charytatywną.

Książę Harry i księżna Meghan Markle ogłosili w środę na Instagramie, że ustępują z funkcji w rodzinie królewskiej.

Zamierzamy wycofać się jako "wysocy rangą" członkowie rodziny królewskiej i starać się o niezależność finansową, przy jednoczesnym dalszym wspieraniu Jej Królewskiej Mości Królowej

- napisali w serwisie społecznościowym. Dodali, że szanują swoje obowiązki wobec Królowej i Wspólnoty Narodów i wciąż zamierzają wspierać działania rodziny królewskiej. Zaznaczyli, że "planują zrównoważyć czas między Wielką Brytanią a Ameryką Północną"

 

"Następny ekscytujący krok"

Ta równowaga geograficzna pozwoli nam wychować syna z uznaniem dla królewskiej tradycji, w której się urodził, a jednocześnie zapewni naszej rodzinie przestrzeń do skupienia się na następnym rozdziale, w tym na uruchomieniu naszej nowej organizacji charytatywnej

- zaznaczyli na Instagramie książę i księżna Sussex. Dodali, że z niecierpliwością czekają, aby ujawnić więcej szczegółów na temat ich "następnego ekscytującego kroku".

>>> Royal Baby. Księżna Meghan Markle i książę Harry pokazali dziecko. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: