Są nagrania z katastrofy ukraińskiego samolotu w Iranie. Wśród ofiar są obywatele siedmiu państw

Katastrofa Boeinga 737 nie ma związku z konfliktem Iranu i USA. Jej przyczyną była awaria silnika - podała ambasada Ukrainy. W środę o 4.30 polskiego czasu samolot linii Ukrainian International Airline rozbił się tuż po starcie z lotniska Imama Chomeiniego pod Teheranem. W wyniku tragedii zmarło 176 osób, w tym obywatele 7 państw. Wśród ofiar nie było Polaków.

Według irańskiej agencji Press TV, na pokładzie maszyny znajdowało się 167 pasażerów i 9 członków załogi. Ukraiński Minister Spraw Zagranicznych potwierdził, że nikt nie przeżył katastrofy samolotu Ukrainian International Airlines w Iranie. Według ukraińskich władz na pokładzie samolotu znajdowało się 82 Irańczyków, 63 Kanadyjczyków, 11 Ukraińców (w tym cały personel), 10 Szwedów, 4 Afgańczyków, 3 Niemców i 3 Brytyjczyków. Władze polskie potwierdziły, że na pokładzie nie było Polaków.

Nagrania z katastrofy lotniczej w Teheranie

W internecie zamieszczone zostały nagrania z katastrofy. Na pierwszym z nich widać jak dochodzi do katastrofy. Boeing 737 rozbił się tuż po starcie z lotniska Imama Chomeiniego pod Teheranem. Z danych portalu Flightradar24 wynika, że zniknął z radarów po 4 minutach od startu.

Kolejne nagranie pokazuje miejsce upadku samolotu już po katastrofie.

 

Boeing 737-800 to bardzo popularny odrzutowiec wykorzystywany do lotów na krótkich i średnich trasach. Tysiące tego typu samolotów są wykorzystywane przez linie lotnicze na całym świecie. Wprowadzony pod koniec lat 90. jest starszym modelem niż Boeing 737 MAX, który blisko 10 miesięcy temu został uziemiony po dwóch śmiertelnych wypadkach.

Więcej o: