Iran. Katastrofa samolotu ukraińskich linii lotniczych ze 176 osobami na pokładzie

Nikt nie przeżył katastrofy samolotu Boeing 737-800 Ukrainian Airlines - poinformował irański Czerwony Krzyż oraz ukraiński Minister Spraw Zagranicznych. Na pokładzie było 176 osób. Maszyna rozbił się tuż po starcie z lotniska Imama Chomeiniego pod Teheranem.

Ukraiński Minister Spraw Zagranicznych potwierdził, że nikt nie przeżył katastrofy samolotu Ukrainian International Airlines w Iranie. Boeing 737 rozbił się tuż po starcie z lotniska Imama Chomeiniego pod Teheranem. Według irańskiej agencji Press TV, na pokładzie maszyny znajdowało się 167 pasażerów i 9 członków załogi. Irańska Organizacja Lotnictwa Cywilnego podała, że w większości pasażerami feralnego lotu byli Irańczycy.

Problemy techniczne przyczyną katastrofy?

Jak poinformowano, wstępną przyczyną katastrofy były problemy techniczne maszyny. Samolot leciał do Kijowa. Z danych portalu Flightradar24 wynika, że zniknął z radarów po 4 minutach od startu.

Boeing 737-800 to bardzo popularny odrzutowiec wykorzystywany do lotów na krótkich i średnich trasach. Tysiące tego typu samolotów są wykorzystywane przez linie lotnicze na całym świecie.

Wprowadzony pod koniec lat 90. jest starszym modelem niż Boeing 737 MAX, który blisko 10 miesięcy temu został uziemiony po dwóch śmiertelnych wypadkach.

Więcej o: