Trump na Twitterze znów grozi Iranowi atakiem. Komisja Kongresu odpowiada: Nie jesteś dyktatorem

Donald Trump zamieścił na Twitterze informację o ewentualnym ataku na Iran. Odpowiedziała mu na to Komisja Spraw Zagranicznych, która przypomniała, że prezydent USA nie jest dyktatorem i obowiązuje go konstytucja.

Donald Trump zamieścił na Twitterze post, w którym poinformował Kongres, że jeżeli Iran w jakikolwiek sposób zaatakuje Stany Zjednoczone, to USA odpowie kontratakiem.

Na wpis amerykańskiego prezydenta odpowiedziała Komisja Spraw Zagranicznych Izby Reprezentantów. Na Twitterze przypomniała Trumpowi, że nie jest dyktatorem, a Stany Zjednoczone obowiązuje konstytucja. Zaznaczyła również, że "uprawnienia wojenne" przysługują Kongresowi.

"Zupełnie normalne działanie prezydenta mocarstwa"

Podczas gali wręczenia Złotych Globów do zaognionej sytuacji na Bliskim Wschodzie odniosła się Patricia Arquette.

Stoimy na skraju wojny: prezydent "twittuje" o zrzuceniu 52 bomb na ośrodki kultury w Iranie, młodzi ryzykują swoje życie, jadąc na drugi koniec świata na wojnę, ludzie nie wiedzą, czy bomby nie spadną na głowy ich dzieci. Błagam was o lepszy świat dla naszych i ich dzieci. Musimy głosować w 2020 roku. Musimy wszystkich zachęcić do głosowania

- powiedziała aktorka.

Post prezydenta USA skomentował również Patryk Strzałkowski z Gazeta.pl.

Teraz Donald Trump "powiadamia Kongres" o planach uderzenia na Iran przez Twittera. Zupełnie normalne działanie prezydenta mocarstwa

- napisał dziennikarz.

Donald Trump ponownie grozi Iranowi

Donald Trump ponownie zagroził Iranowi "poważnym odwetem", jeśli Teheran zdecyduje się na atak na Amerykanów po zabiciu w Bagdadzie najważniejszego irańskiego wojskowego, generała Kasima Sulejmaniego. Podczas rozmowy z dziennikarzami na pokładzie samolotu w drodze powrotnej z Florydy do Waszyngtonu, Donald Trump nie wykluczył, że jednym z celów mogą być zabytki w tym kraju. Poinformował, że rozważa odtajnienie dokumentów wywiadu dotyczących zabójstwa irańskiego dowódcy.

Donald Trump zagroził też Irakowi wprowadzeniem szerokich sankcji w odpowiedzi na rezolucję parlamentu z żądaniem opuszczenia terytorium tego kraju przez obce wojska, przede wszystkim oddziały Stanów Zjednoczonych. Polityk powiedział, że jeśli wyjadą one z Iraku, Bagdad będzie musiał zapłacić Waszyngtonowi za funkcjonowanie tamtejszej bazy lotniczej.

Utrzymujemy tam nadzwyczajnie drogą bazę powietrzną. Jej wybudowanie kosztowało miliardy dolarów, jeszcze zanim ja zostałem prezydentem. Nie wyjedziemy, dopóki nam tych pieniędzy nie zwrócą

-powiedział Donald Trump dziennikarzom na pokładzie Air Force One.

>>> Przemówienie Donalda Trumpa na temat Kasima Sulejmaniego. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: