Chiny: wciąż nieznana przyczyna serii zachorowań na nietypowe zapalenie płuc

Wciąż nieznana jest przyczyna serii zachorowań na nietypowe zapalenie płuc w Chinach. Lokalne władze informują, że nie są to przypadki typowych chorób, zdiagnozowanych wcześniej przez medycynę. W mieście Wuhan do szpitali z objawami nietypowego zapalenia płuc trafiło już 59 osób. 7 jest w stanie krytycznym.
Zobacz wideo

Komisja Zdrowia miasta Wuhan poinformowała, że żaden z przypadków nietypowego zapalenia płuc nie został zdiagnozowany jako zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej lub bliskowschodni zespół oddechowy. Według tamtejszych epidemiologów nie są to też przypadki przeniesienia się wirusa grypy ptaków na człowieka. Wciąż nie ma jednak odpowiedzi na pytanie co stanowi przyczynę zachorowań.

Kwarantanną objęto ponad 160 osób. Przypadki zachorowań na nowy typ zapalenia płuc wykryto w Wuhan pod koniec grudnia ubiegłego roku. Informacje te wywołały obawy przed epidemią mającą cechy podobne do zespołu ciężkiej niewydolności oddechowej. Szczególne środki ostrożności wobec pasażerów przybywających z Wuhan wprowadził m.in. Singapur.

Więcej o: