Kazachstan. Odznaczono bohatera katastrofy lotniczej: 23-latek zakrył swoim ciałem kobietę w ciąży

23-letni pasażer samolotu, który rozbił się niedługo po starcie z Ałmaty w Kazachstanie, otrzymał medal za odwagę. Mimo odniesionych obrażeń mężczyzna ratował innych pasażerów, w tym kobietę w ciąży.
Zobacz wideo

O bohaterskim 23-latku pisze redakcja Radia Swoboda. Temirlan Kadauow był jednym z pasażerów samolotu, który 27 grudnia rozbił się w Kazachstanie. Mężczyzna podczas katastrofy zasłonił swoim ciałem siedzącą obok niego kobietę w ciąży. Po rozbiciu się maszyny 23-latek pomógł jej wysiąść z samolotu i zabrał ją na bezpieczną odległość.

Bohaterski 23-latek ratował współpasażerów z katastrofy samolotu w Kazachstanie

Później Kadauow zaczął pomagać pozostałym pasażerom, dopóki nie przyjechały służby ratunkowe. Mężczyzna pomagał poszkodowanym, chociaż sam także odniósł obrażenia. 23-latek został uhonorowany medalem przyznawanym za pomoc w zapobieganiu i likwidacji sytuacji awaryjnych. Odznaczenie odebrał w departamencie policji w Ałmacie.

W wypadku samolotu Folker-100 lecącego z Ałmaty do stolicy Kazachstanu, Nur-Sułtanu, zginęło 12 osób. Rannych zostało 68 osób w tym dzieci. Na pokładzie było 93 pasażerów i pięciu członków załogi. Śledczy ustalili, że podczas startu maszyna zaczęła tracić wysokość. Następnie samolot przebił betonowe ogrodzenie lotniska i uderzył w dwukondygnacyjny budynek. Prokuratura rozpatruje trzy przyczyny katastrofy: problemy techniczne samolotu, błąd załogi oraz błąd pracy służb nawigacyjnych.

Więcej o: