Atak USA na Iran. Prezydent Hassan Rouhani: "Wielki naród zemści się za tę ohydną zbrodnię"

Prezydent Iranu Hassan Rouhani zapowiedział, że jego kraj zemści się na Stanach Zjednoczonych za zabicie generała Kasima Sulejmaniego, dowódcy irańskich wojsk specjalnych. Generał zginął w ataku przeptowadzonym przez wojska USA w regionie lotniska w Bagdadzie, w stolicy Iraku.
Zobacz wideo

Na swoim koncie na Twitterze prezydent Iranu napisał: - "Flaga generała Sulejmaniego, w obronie integralności terytorialnej kraju oraz walki z terroryzmem i ekstremizmem, zostanie podniesiona, a opór wobec ekscesów USA będzie kontynuowany. Wielki naród Iranu zemści się za tę ohydną zbrodnię".

Iran - nie żyje generał Kasim Sulejmani. Hassan Rouhani: "jego śmierć podwoiła determinację, aby przeciwstawić się znęcaniu się Ameryki"

Jak podaje NDTV.com Hassan Rouhani jest pewien, że do Iranu dołączą także inne "wolne narody regionu". - Nie ma wątpliwości, że wielki naród Iranu i inne kraje regionu, zemszczą się za tę makabryczną zbrodnię ze strony przestępczej Ameryki - powiedział prezydent Iranu odnosząc się do sojuszników tego kraju na Bliskim Wschodzie. - Męczeństwo Sulejmaniego, zabitego przez agresora i zbrodniczą Amerykę, zasmuciło narody Iranu i wszystkich krajów regionu - kontynuował.

- Jego śmierć podwoiła determinację narodu irańskiego i innych krajów, aby przeciwstawić się znęcaniu się Ameryki oraz stanięcia w obronie wartości islamskich. Ten nikczemny i tchórzliwy czyn to kolejny znak desperacji i słabości Ameryki - powiedział dalej prezydent Iranu.

Dziś wojsko Stanów Zjednoczonych przeprowadziło atak w rejonie lotniska w Bagdadzie. W jego wyniku zginęli dowódca irańskich wojsk specjalnych generał Kasim Sulejmani, dowódca irackiej milicji Kataib Hezbollah: Abu Mahdim al-Muhandisem oraz pięć innych osób. W komunikacie Pentagonu napisano, że atak miał na celu udaremnić kolejne zamachy strony irańskiej na cele USA. Według ministerstwa obrony USA Sulejmani przygotowywał plany ataków na dyplomatów i wojskowych w Iranie.

Więcej o: