Włochy. Matteo Salvini na nagraniu sparodiował incydent z papieżem Franciszkiem

Matteo Salvini na swoim Twitterze opublikował filmik nawiązujący do ostatniego incydentu z udziałem papieża Franciszka. Ojciec święty musiał się wyrywać, gdy jedna z kobiet chwyciła go za rękę i mu ją wykręciła.

Do zachowania papieża odniósł się były wicepremier Włoch. Na opublikowanym na Twitterze nagraniu widać byłego wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych Matteo Salviniego, który odtwarza scenę z placu świętego Piotra. Mężczyzna najpierw zamachnął się na stojącą obok kobietę, po czym z uśmiechem pogładził ją po twarzy. Do filmiku dołączony jest podpis: "szarpany przez fankę". 

Były wicepremier Włoch nawiązał do incydentu z udziałem papieża Franciszka

Do incydentu doszło w sylwestrową noc, po nieszporach które odbyły się w bazylice watykańskiej. Po ich zakończeniu papież Franciszek poszedł na plac by zobaczyć bożonarodzeniową szopkę. Po drodze witał się z wiernymi, pozdrawiał ich, a z niektórymi również rozmawiał.

Na kilkusekundowym nagraniu opublikowanym przez włoskie media widać moment, w którym kobieta stojąca przy barierce chwyta za dłoń papieża, gdy ten odchodził od wiernych. Kobieta mocno pociągnęła duchownego oraz wykręciła mu rękę. Papieżowi wyraźnie sprawiło to ból. Ojciec Święty odwrócił się do niej i stanowczo uderzył kobietę w dłoń, by ta puściła jego rękę. Później papież przeprosił za swoje zachowanie.

>> Wcześniej papież Franciszek wywołał kontrowersje, gdy nie pozwalał wiernym ucałować jego pierścień >> 

Zobacz wideo
Więcej o: