Tajwan. Katastrofa śmigłowca wojskowego Black Hawk. Zginął szef sztabu generalnego

Szef sztabu generalnego Tajwanu zginął w katastrofie śmigłowca, do której doszło 2 stycznia rano. Tajwańskie ministerstwo obrony potwierdziło, że generał Shen Yi-ming jest wśród ośmiu ofiar śmiertelnych.

Do katastrofy Black Hawka z 13 osobami na pokładzie doszło na Tajwanie w czwartek 2 stycznia przed 8 rano czasu lokalnego. Wojskowy śmigłowiec, który wyruszył z bzy wojskowej Sonshan na inspekcję, musiał awaryjnie lądować w górach na północy kraju. Rozbił się niedaleko Tajpej.

>>> Prawie kontrolowana katastrofa-eksperyment samolotu B720 w bazie Edwards:

Zobacz wideo

Tajwan. Szef sztabu generalnego zginął w katastrofie śmigłowca

Ministerstwo obrony Tajwanu poinformowało, że w katastrofie zginęło 8 osób,a 5 zostało rannych. Wśród ofiar śmiertelnych jest szef sztabu generalnego, Shen Yi-ming. Odpowiadał ją on za strategię obrony Tajwanu przed Chinami, które od lat chcą sobie podporządkować wyspę, uznając ją za swoją zbuntowaną prowincję. Oprócz Yi-minga w katastrofie zginęło także kilku wysokich rangą oficerów - podaje portal taiwannews.com. 

Na Tajwanie trwa obecnie kampania przez wyborami prezydenckimi, które odbędą się 11 stycznia. O reelekcję ubiega się Tsai Ing-wen, która rządzi krajem od 2016 roku i jest pierwszą kobietą na stanowisku prezydenta w historii Tajwanu. Po katastrofie śmigłowca polityczka zawiesiła swoją kampanię i zaapelowała do służb o dołożenie wszelkich starań w przeprowadzaniu akcji ratowniczej. 

"Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby pomóc rodzinom ofiar i zbadać przyczynę katastrofy" - napisała na Twitterze.

Więcej o: