Syn premiera Izraela odpowiada Brytyjczykom. "Rozważam odwiedzenie okupowanej Szkocji lub Walii"

Konsulat Wielkiej Brytanii w Jerozolimie zapowiedział wizytę księcia Karola, brytyjskiego następcy tronu, na terenie "okupowanych terytoriów palestyńskich". Na wpis odpowiedział syn premiera Izraela Beniamina Netanjahu, który napisał, że "rozważa odwiedzenie okupowanej Szkocji lub Walii".

18 grudnia na Twitterze brytyjskiego konsulatu w Jerozolimie pojawił się wpis w sprawie wizyty księcia Karola na terenie "okupowanych terytoriów palestyńskich". 

Jesteśmy zachwyceni mogąc ogłosić, że przyjmiemy Jego Wysokość Księcia Walii na terenie Okupowanych Terytoriów  Palestyńskich w styczniu 2020 roku.

"Do tego czasu rozważam odwiedzenie okupowanych ziem Szkocji lub Walii"

Na wpis odpowiedział Jair Netanjahu. Syn premiera Izraela napisał, że "rozważa odwiedzenie okupowanych ziem Szkocji i Walii". Podkreślił, że konsulat Wielkiej Brytanii w Jerozolimie "udaje, że jest ambasadą w nieistniejącym państwie, 'Palestynie'".

Bóg da, że zostaniecie wkrótce wyrzuceni z Izraela. Do tego czasu rozważam odwiedzenie okupowanych ziem Szkocji lub Walii, które polecacie?

Netanjahu dodał, że świat uznaje Irlandię Północną za część Wielkiej Brytanii i "nikt nie podważa suwerenności brytyjskiej nad tymi terenami".

>>> Islamiści wystrzelili 250 rakiet w kierunku Izraela. Jedna z nich spadła na autostradę. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: