Gubernator Nowego Jorku: Atak na dom rabina był aktem terroryzmu. "Ich motywacją jest nienawiść"

Atak nożownika w domu rabina na przedmieściach Nowego Jorku był aktem terroryzmu. Tak stwierdził gubernator Andrew Cuomo. W wyniku ataku rannych zostało pięć osób.

"Myślę, że to jest akt terroryzmu. To są wewnętrzni terroryści. Oni próbują wzbudzić lęk. Ich motywacją jest nienawiść. Dokonują masowych ataków. Oni są działającymi w naszym kraju terrorystami, którzy terroryzują innych Amerykanów. Dlatego powinniśmy ich traktować jako terrorystów

- stwierdził gubernator Nowego Jorku Andrew Cuomo.

Atak nożownika w Nowym Jorku. Są ranni

Napastnik uzbrojony w maczetę wszedł do domu rabina w Nowego Jorku w sobotni wieczór, gdy obchodzono żydowskie święto Chanuka. Zaatakował pięć osób, a następnie uciekł. Policja schwytała mężczyznę. Jedna z najciężej rannych osób została ugodzona nożem co najmniej sześć razy. Wszyscy ranni zostali zabrani do szpitala, dwie osoby są w stanie krytycznym. 

To kolejny z ataków, który ma miejsce w czasie celebracji Chanuki, jednego z najważniejszych żydowskich świąt. W okolicach Nowego Jorku w ciągu minionego tygodnia odnotowano co najmniej sześć ataków o prawdopodobnym podłożu antysemickim. 

Dzień przed atakiem nowojorska policja poinformowała, że - w związku z atakami i antysemickimi groźbami - zwiększa liczbę patroli w okolicach zamieszkiwanych przez Żydów. W Mosey jest duża społeczność ortodoksyjnych Żydów.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Gubernator Nowego Jorku: Atak na dom rabina był aktem terroryzmu. "Ich motywacją jest nienawiść"
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl