Tajemnicza kra w mieście, buldog z 19 smoczkami w żołądku. Ten region obfitował w dziwne przypadki

Tajemnicza kra, pływający w oceanie jeleń i buldog z 19 smoczkami w żołądku - to tylko kilka dziwnych przypadków, jakie wydarzyły się w tym roku w Nowej Anglii. Wszystkie teraz podsumowano.

Ostatnie dni grudnia to czas podsumowań kończącego się roku. Agencja AP zwróciła uwagę na to, jak niezwykły był rok 2019 w Nowej Anglii, czyli regionie w północno-wschodniej części USA, w którego skład wchodzi sześć stanów. Było w czym wybierać, dlatego powstało podsumowanie najdziwniejszych wydarzeń.

Jedno z nich to "kosmiczna karuzela", czyli lodowa kra w kształcie koła, która kręciła się na rzece w Westbrook w stanie Maine.

Pies z 19 smoczkami w żołądku, pływający jeleń

Inny przypadek to sprawa 3-letniego buldoga o imieniu Mortimer, który przestał w pewnym momencie jeść. Gdy weterynarz zrobił prześwietlenie zwierzęcia, okazało się, że pies zjadł 19 dziecięcych smoczków - miał ich pełen żołądek. Wszystko zakończyło się szczęśliwie dla Mortimera - obyło się bez operacji, a pies wrócił do pełnego zdrowia.

Szczęśliwie zakończył się też apel mężczyzny, który zgubił pierścionek ślubny w okolicy Góry Hancock, mierzącej ponad 1300 metrów wysokości. Mimo zaśnieżenia, przy użyciu wykrywacza metalu, udało się odnaleźć zgubę dzięki poświęceniu dwóch turystów.

>>> Tajemnicze, podziemne miasto w Chinach. Ludzie mieszkają tutaj od pokoleń

Zobacz wideo

Niezwykłych zdarzeń nie brakowało też w Massachusetts w miejscowości Marlborough, gdzie pewnego dnia ktoś zgłosił włamanie do domu, jednak nie byle jakie. Z lokum nic nie zginęło, ale ewidentnie ktoś w nim był - łóżka zostały pościelone, łazienki wyczyszczone. Zdaniem policji ekipa sprzątająca pomyliła domy, ale do teraz nie wyjaśniono - jak w ogóle się tam dostała.

Przedziwne przypadki zdarzały się nie tylko na lądzie - poławiacz homarów ze stanu Maine w wodzie natrafił nie na skorupiaki a... jelenia. Pięć mil od brzegu wyłowiono zwierzę z oceanu i mimo obaw załogi jeleń "zachował się pies, przysiadł obok".

Więcej o: