Lawina na stoku w Andermatt w Szwajcarii. Spod śniegu uratowano sześciu narciarzy

Sześciu narciarzy udało się uratować spod lawiny w centralnej Szwajcarii. Lawina zeszła w czwartek rano na stoku narciarskim w mieście Andermatt w kantonie Uri. Dwie osoby wydobyto spod śniegu z niewielkimi obrażeniami, cztery kolejne zdołały same wydostać się spod lawiny, nie odniosły żadnych obrażeń.

Ratownicy przeszukują lawinisko w poszukiwaniu ewentualnych kolejnych zasypanych narciarzy w szwajcarskim mieście Andermatt. Spod śniegu uratowano dotychczas łącznie sześć osób, w tym dwie z niewielkimi obrażeniami.

Zobacz także: Idziesz zimą w góry? Sprawdź stopień zagrożenia lawinowego

Zobacz wideo

Jak informuje szwajcarski Instytut Badań nad Śniegiem i Lawinami (SLF), w regionie Andermatt obowiązuje trzeci stopień zagrożenia lawinowego, co oznacza, że lawina może być wyzwolona nawet przez jednego narciarza, a spadające masy śniegu mogą osiągnąć duże rozmiary.

Lawiny w Szwajcarii i Austrii

Lawina zeszła w czwartek także w kantonie Graubunden na wschodzie Szwajcarii. Poważnie ranny został snowboardzista.

Niemieckie media informują też o "świątecznym cudzie", do którego doszło w środę w Austrii. 26-letni narciarz przeżył pod śniegiem 5 godzin po tym, jak został przysypany przez lawinę w górach w prowincji Styria. Mężczyzna został wydobyty w stanie hipotermii, trafił do szpitala.

Więcej o: