Zamach w Londynie. "Fakt": Polak, który walczył z terrorystą, otrzyma "wysokie odznaczenie"

Łukasz K., 38-letni Polak mieszkający w Londynie, otrzyma jedno z najwyższych cywilnych odznaczeń w Wielkiej Brytanii - podaje "Fakt". Mężczyzna w listopadzie był jedną z osób, które powstrzymały terrorystę przed zranieniem większej liczby osób.

38-letni Łukasz K. w przyszłym roku ma zostać odznaczony Krzyżem Jerzego lub Medalem Królowej za Odwagę - informuje "Fakt". To jedne z najwyższych odznaczeń państwowych w Wielkiej Brytanii. Dziennik podaje, że mężczyzna, pracujący na co dzień jako kucharz, znalazł się już na wstępnej liście kandydatów.

Odznaczenie ma trafić również do innych osób, które 29 listopada próbowały obezwładnić zamachowca w Londynie. 

Zobacz także: Wbrew przekazom terroryzm nie ma koloru skóry

Zobacz wideo

Zamach w Londynie. Napastnik był wcześniej skazany za terroryzm

Przypomnijmy, że 29 listopada 28-letni Usman Khan zaatakował ludzi zgromadzonych w budynku Fishmongers' Hall, gdzie odbywało się seminarium na temat reintegracji przestępców. 28-letni napastnik groził także, że zdetonuje ładunki wybuchowe. W wyniku ataku zginęły dwie osoby, a trzy zostały ranne.

Usman Khan uciekł z budynku na Most Londyński. Za zamachowcem ruszyło kilka osób, w tym 38-letni Polak, którzy próbowali powstrzymać mężczyznę. Łukasz K. został kilkukrotnie zraniony przez Khana. Po chwili terrorysta został zastrzelony przez policję.

Więcej o: