Zderzenie dwóch wycieczkowców w Meksyku. "Po raz pierwszy w trakcie rejsu się bałam"

W meksykańskim porcie Cozumel zderzyły się dwa statki wycieczkowe. Do zdarzenia doszło podczas manewru dokowania. Ranna została jedna osoba.

Jak podaje ABC News, w piątek porcie Cozumel w Meksyku zderzyły się dwa wycieczkowce: Carnival Glory i Carnival Legend. Uszkodzenia statków były na tyle poważne, że konieczny był powrót do portu.

"Po raz pierwszy w trakcie rejsu bałam się"

Carnival Cruise Line wydało oficjalne oświadczenie, w którym zapewnia, że zaraz po zderzeniu ewakuowano wszystkich pasażerów. Ranna została jedna osoba, ale jej obrażenia nie są groźne.

Mało brakowało, a ze statkami zderzyłby się trzeci - Royal Caribbean's Oasis. Ostatecznie wycieczkowiec uniknął kolizji. Megan Skora, jego pasażerka, w rozmowie z ABC News powiedziała, że nie mogła uwierzyć w to, co się stało, kiedy usłyszała hałas.

Po raz pierwszy w trakcie rejsu bałam się

- powiedziała. Dodała również, że większość pasażerów była spokojna, tak jakby nie zorientowała się, co się właśnie wydarzyło.

 

Na razie nie zostanie zapewniony statek zastępczy dla pasażerów. Carnival Cruise Line w oświadczeniu poradził im, aby cieszyli się dniem spędzonym na lądzie w Cozumel.

>>> Pierwsza od 14 lat wyprawa na Titanica. Zobacz wideo: 

Zobacz wideo
Więcej o: