Pożar lotniskowca Admirał Kuzniecow w Rosji. Nie żyją dwie osoby. Wzrosła liczba poszkodowanych

Dwie osoby zginęły w pożarze, który wybuchł wczoraj na lotniskowcu Admirał Kuzniecow - podało radio Echo Moskwy. Według rozgłośni wzrosła także liczba poszkodowanych z dwunastu do czternastu osób.

Ogień pojawił się w trakcie prac remontowych prowadzonych w pierwszym przedziale energetycznym lotniskowca Admirała Kuzniecowa. Najprawdopodobniej w wyniku spięcia w instalacji elektrycznej zapalił się olej napędowy. W tym czasie na pokładzie przebywało około 400 osób. Admirał Kuzniecow jest jedynym lotniskowcem rosyjskiej floty.

Eksperci wojskowi podkreślają, że jednostka ma przestarzałą konstrukcję i wyposażenie, dlatego została poddana modernizacji. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Obrony Rosji - lotniskowiec powinien wrócić do służby w 2022 roku.

>>> Ogromny pożar zakładów chemicznych we Francji. Z ogniem walczy ponad 200 strażaków:

Zobacz wideo

Remont Admirała Kuzniecowa

Lotniskowiec Admirał Kuzniecow trafił do remontu po tym, jak w lutym 2017 roku wrócił do Rosji z Morza Śródziemnego (był wykorzystywany w operacjach wojskowych w Syrii). Umowę z firmą zajmującą się naprawą okrętów podpisano w kwietniu 2018 roku. Jednostka miała zostać naprawiona i wyposażony nowe kotły, pompy oraz nową wersję systemu obrony powietrznej.

Więcej o: