Greta Thunberg odpowiada Donaldowi Trumpowi. Zastosowała się do jego "porad"

Laureaci plebiscytu "Time" na "Człowieka roku" już wymienili po jednym ciosie. Najpierw Donald Trump sugerował Grecie Thunberg, by "popracowała nad kontrolą gniewu", teraz Szwedka odpowiedziała na zaczepki prezydenta USA.

Donald Trump w czwartek pokpiwał na Twitterze z 16-letniej aktywistki Grety Thunberg, niedawno wyróżnionej tytułem "Człowieka Roku" magazynu "Time". Prezydent USA - co warto zaznaczyć - sam był laureatem plebiscytu w 2016 roku. Stwierdził, że uzyskanie przez nią wyróżnienia jest "niedorzeczne".

Greta musi popracować nad swoim problemem z kontrolą gniewu, a następnie udać się na dobry, staroświecki film z przyjacielem! Wyluzuj, Greta, wyluzuj!

- zalecił prezydent USA.

Greta Thunberg reaguje na tweet Trumpa

Spotkało się to z odpowiedzią Grety Thunberg, także na Twitterze, ale nie w formie tweeta. 16-letnia Szwedka zmieniła swój status w serwisie, kpiąc trochę z zaleceń Donalda Trumpa. W opisie jej profilu można teraz przeczytać:

Nastolatka pracująca nad swoim problemem z opanowywaniem gniewu. Obecnie wypoczywa i ogląda dobry, staroświecki film z przyjacielem.

>>> To wystąpienie Grety Thunberg na forum ONZ trzeba zobaczyć:

Zobacz wideo

Co zabawne, Greta Thunberg choć częściowo przyczyniła się do... pobicia rekordu przez Trumpa. Prezydent USA w ostatnim czasie namiętnie tweetuje: w niedzielę umieścił lub podał dalej 77 wpisów, w środę 105. W czwartek pobił ten rekord co najmniej 118 wpisami.

Wówczas amerykański przywódca krytykował procedurę impeachmentu, wytykał wrogość demokratom i oczywiście - tweetował o Grecie.

Więcej o: