Niemcy. Wybuch w bloku mieszkalnym w Blankenburgu. Jedna osoba zginęła, jest wielu rannych

W wybuchu w bloku mieszkalnym mieście Blankenburg we wschodnich Niemczech zginęła jedna osoba, a 15 zostało rannych, w tym kilkoro ciężko. Jak informuje policja, jedna osoba jest poszukiwana.

Do eksplozji doszło około godziny 9.00 w czteropiętrowym bloku mieszkalnym w Blankenburg w Saksonii Anhalt. Policja i straż pożarna ewakuowały cały budynek. W wyniku zdarzenia zginął 78-letni mężczyzna. Rannych jest 15 osób, wcześniej informowano o liczbie 25. Ranni są między innymi policjanci, którzy trafili do szpitala z objawami zatrucia dymem. Jak podała niemiecka policja. w mieszkaniu, gdzie doszło do wybuchu, znaleziono butle ze skroplonym gazem i broń.

Karetki pogotowia przewiozły rannych do pobliskich szpitali. Ciężko ranni byli transportowani helikopterami. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano wszystkie dzieci ze znajdującego się w pobliżu przedszkola. Jak poinformowała policja, żadne dziecko nie zostało ranne. Służby ratownicze przeszukują miejsce wybuchu. Na razie nie znane są przyczyny eksplozji. Policja prowadzi śledztwo.