Ukraina. Tragiczny bilans pożaru w szkole w Odessie. Po tygodniu liczba ofiar wzrosła do 16

Ukraina. Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych ubiegłotygodniowego pożaru w szkole policealnej w Odessie. Zastępca burmistrza poinformował, że nie żyje 16 osób.

W pożarze szkoły policealnej w Odessie na południu Ukrainy ranne zostały 33 osoby (w tym 18 nastolatków i 15 dorosłych, spośród których siedmiu to strażacy). Niestety, dwóch z nich nie udało się uratować. Oprócz dwóch osób, które zmarły w szpitalu, w spalonym budynku znaleziono ciała 14 ofiar. 

Ukraina. Wzrosła liczba ofiar pożaru szkoły

Tragiczny bilans pożaru zwiększył się - nie żyje 16 osób. W czwartek rano znaleziono ciała dwóch ostatnich osób, które uznawano za zaginione. Służbom udało się zidentyfikować pięć ofiar, których zwłoki znaleziono w gruzach spalonej szkoły. Tożsamość siedmiu kolejnych potwierdzana jest obecnie za pomocą badań - informuje na Facebooku zastępca burmistrza Odessy Andriej Kotljar. 

>>> Strażak: Niskie pensje zagrażają bezpieczeństwu

Zobacz wideo

Pożar szkoły w Odessie. W budynku nie było ani jednej gaśnicy

Pożar wybuchł 4 grudnia w Odeskim College'u Ekonomii, Prawa, Hotelarstwa i Gastronomii. W chwili zdarzenia w szkole znajdowali się uczniowie i nauczyciele. Ogień pojawił się na trzecim piętrze sześciokondygnacyjnego budynku. Niektórzy uczniowie i nauczyciele zdecydowali się wyskoczyć przez okno, aby ujść z życiem - informuje "Kyiv Post". Odeska policja ustaliła, że w szkole nie było ani jednej gaśnicy. Co więcej, w chwili wybuchu pożaru nie zadziałał alarm. Wszczęto śledztwo w sprawie naruszenia przepisów przeciwpożarowych. Budynek, w którym doszło do pożaru, został wybudowany w 1914 roku.