Nowa Zelandia. Po wybuchu wulkanu władze zamówiły 120 metrów kwadratowych skóry dla poparzonych

Służby medyczne w Nowej Zelandii walczą o życie osób poszkodowanych w wyniku wybuchu wulkanu na Białej Wyspie. Aby pomóc poparzonym pacjentom, kraj ten zamówił 120 metrów kwadratowych ludzkiej skóry.
Zobacz wideo

W momencie wybuchu wulkanu na Białej Wyspie w Nowej Zelandii przebywało 47 osób. Służby medyczne tego kraju poinformowały, że 27 z nich ma poparzone co najmniej 30 proc. ciała. Pacjenci cierpią także z powodu poparzeń dróg oddechowych. W niesienie pomocy poszkodowanym zostały zaangażowane wszystkie placówki medyczne zajmujące się leczeniem poparzeń. 

Nowa Zelandia potrzebuje ludzkiej skóry. Otrzyma zasoby z USA i Australii

Aby pomóc osobom poparzonym w wyniku wybuchu wulkanu, lekarze potrzebują ludzkiej skóry. Peter Watson z District Health Board poinformował, że na chwilę obecną Nowa Zelandia ma jej zapasy, ale szacuje się, że medycy będą potrzebowali jeszcze 120 metrów kwadratowych. Watson powiedział, że takie zamówienie zostało już złożone. Ludzka skóra, która będzie wykorzystywana do przeszczepów, zostanie dostarczona ze Stanów Zjednoczonych i Australii - informuje CNN

Skóra, którą wykorzystuje się do przeszczepów, pochodzi od dawców, takich jak dawcy narządów, którzy rejestrują się w bankach skóry, aby oddać ją po śmierci. 

Wybuch wulkanu w Nowej Zelandii. Na Białej Wyspie wciąż są ciała ofiar

Przypomnijmy, że do wybuchu wulkanu na Białej Wyspie w Nowej Zelandii doszło w poniedziałek 9 grudnia. Wulkan ten wciąż wykazuje aktywność, dlatego niemożliwe jest podjęcie działań mających na celu odzyskanie ciał zmarłych osób.Służby podejmą takie próby w najbliższy piątek - informuje "The Washington Post"z Według najnowszych informacji, w wyniku wybuchu zginęło osiem osób. W momencie tragedii na wulkanie przebywało 47 osób - 24 Australijczyków, dziewięciu Amerykanów, pięciu Nowozelandczyków, czterech Niemców, dwóch Brytyjczyków, dwóch Chińczyków i Malezyjczyk. Wielu z nich przypłynęło na wyspę statkiem wycieczkowym Royal Caribbean, który opuścił Sydney dwa dni wcześniej.

Więcej o: