USA. Niewidomy morderca został stracony na krześle elektrycznym. Ujawniono jego ostatnie słowa

Leroy Hall, który 28 lat czekał na wykonanie wyroku, został stracony na krześle elektrycznym. Przed śmiercią wydał oświadczenie, które jego prawnik odczytał po egzekucji. "Proszę o wybaczenie i mam nadzieję oraz modlę się, żebyście pewnego dnia znaleźli je dla mnie w swoim sercu" - napisał Hall.

53-letni Leroy Hall w 1992 roku został skazany na karę śmierci za morderstwo swojej byłej dziewczyny Traci Crozier. Mężczyzna oblał ją benzyną, kiedy siedziała w aucie, a następnie podłożył ogień. 22-latka doznała ciężkich poparzeń, a kilka godzin później zmarła.

Egzekucja mordercy miała odbyć się w kwietniu 1998 roku, jednak została przełożona na 2016 rok. W Tennessee karę śmierci wykonuje się podając śmiertelny zastrzyk, jednak skazani przed 1999 rokiem mogli wybrać egzekucję przy użyciu krzesła elektrycznego, o co poprosił Hall.

Leroy Hall spędził 28 lat w celi śmierci. W tym czasie mężczyzna stracił wzrok na skutek źle leczonej jaskry.

Niewidomy morderca został stracony na krześle elektrycznym

Karę śmierci wykonano w czwartek w Nashville. O 19:26 lokalnego czasu lekarz potwierdził śmierć Halla. Tuż przed egzekucją skazany wydał oświadczenie. Zostało ono odczytane po niej przez jego prawnika.

Przepraszam za ból, który spowodowałem. Proszę o wybaczenie i mam nadzieję oraz modlę się, żebyście pewnego dnia znaleźli je dla mnie w swoim sercu

- podaje ostatnie słowa Halla USA Today.

Po wykonaniu wyroku Staci Wooten, siostra zamordowanej 22-latki, powiedziała, że "teraz zacznie się spokój w jej rodzinie, ale rozpocznie się piekło w innej rodzinie".

Mam nadzieję, że koniec życia tego potwora przyniesie spokój wszystkim, którzy musieli cierpieć przez te 28 lat bez mojej pięknej siostry. Wszyscy stoczyliśmy tę bitwę za ciebie Traci i dzisiaj ją wygraliśmy

- powiedziała reporterom, jak podaje CNN, siostra zamordowanej.

>>> Policyjne lasso, które może zastąpić paralizatory. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: