Indyjski reżyser proponuje zalegalizować "gwałt bez przemocy". I daje wskazówki ofiarom: Noś prezerwatywy

Indyjski reżyser Daniel Shravan wywołał ogromne oburzenie w sieci po tym, jak na swoim portalu społecznościowym sugerował, że rząd powinien zalegalizować "gwałt bez przemocy". Jego wypowiedź dotyczyła zgwałconej i zamordowanej 27-letniej lekarz weterynarii.
Zobacz wideo

Jak podaje "Daily Mail" Daniel Shravan skomentował informacje na temat 27-letniej Priyanki Reddy, która została zgwałcona, a następnie uduszona i podpalona przez swoich oprawców. Ciało 27-latki zostało znalezione w miejscowości Hyderabad w południowych Indiach.

"Przekaż prezerwatywę gwałcicielowi i współpracuj z nim. Dzięki temu cię nie skrzywdzi"

Reżyser odnosząc się do sprawy 27-letniej lekarz weterynarii, postanowił podzielić się ze swoimi spostrzeżeniami na temat przemocy seksualnej wobec kobiet w Indiach. Mężczyzna stwierdził między innymi to, że "gwałt nie jest poważnym przestępstwem, ale morderstwo jest już niewybaczalne". Dalej stwierdził, że "rząd powinien zalegalizować gwałt bez użycia przemocy". Decyzja taka miałaby zostać podjęta dla bezpieczeństwa kobiet.

Daniel Shravan udzielił nawet "wskazówek" dla kobiet, które mogą stać się ofiarami gwałtu. Według niego ofiary powinny współpracować z gwałcicielami i zawsze nosić przy sobie prezerwatywy. "Jeśli masz zostać zgwałcona, przekaż prezerwatywę gwałcicielowi i współpracuj z nim, dopóki nie spełni swoich pragnień seksualnych. Dzięki temu cię nie skrzywdzi" - napisał w jednym z postów reżyser.

Mężczyzna dodał, że zaostrzanie przepisów w sprawie kar dla gwałcicieli nie sprawi, że spadnie liczba tego typu przestępstw, na tej samej zasadzie jak "zabicie Bin Ladena nie zlikwidowało terroryzmu". Zamiast zaostrzania kar, reżyser przedstawił pomysł, który będzie zobowiązywał mężczyzn do tego, że po gwałcie nie mogą oni zabić swojej ofiary, co dzieje się ze względu na strach przed karą. "Gwałciciele nie znajdują sposobu na zaspokojenie swoich cielesnych potrzeb i pragnień seksualnych, dlatego mają te zabójcze myśli. Kobiety powinny zaakceptować męski instynkt" - pisał dalej. Po fali negatywnych komentarzy reżyser usunął swoje wpisy z internetu.

Więcej o: