Francja. Katastrofa helikoptera w rejonie dotkniętym powodzią. Nie żyją trzy osoby

W niedzielę we Francji doszło do wypadku helikoptera. Maszyna wykonywała misję rozpoznawczo-ratunkową w regionie dotkniętym powodzią. Zginęły trzy osoby.

Trzech ratowników zginęło w katastrofie helikoptera obrony cywilnej w pobliżu Marsylii na południu Francji. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych tego kraju poinformowało, że maszyna brała udział w działaniach ratunkowych na obszarze dotkniętym powodzią.

Kontakt radiowy z załogą maszyny Eurocopter 145, która wykonywała misję rozpoznawczo-ratunkową w regionie Var, utracono w niedzielę wieczorem. Resort przekazał, że ciała ofiar wypadku znaleziono w gminie Le Rove o 1:30 w nocy. Ofiarami są pilot, mechanik i strażak, którzy znajdowali się na pokładzie.

W chwili, gdy Francja przygotowuje się, by oddać hołd swoim 13 żołnierzom, którzy zginęli służąc jej, nasz kraj utracił trzech bohaterów dnia codziennego, którzy oddali swe życie chroniąc Francuzów

- napisał w komunikacie minister spraw wewnętrznych.

Powódź we Francji

W regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże władze cały czas utrzymują najwyższy, czerwony, stan alarmowy. Od niedzieli w wyniku powodzi zginęło tam łącznie sześć osób. Tylko w niedzielę do godziny 21:30 zanotowano tam 210 interwencji ratowniczych, a blisko 100 osób zostało ewakuowanych w bezpieczne miejsca.

>>> Sposób na powodzie? Miasta, które wchłaniają wodę. Zobacz wideo:

Zobacz wideo
Więcej o: