Media: Polak pomógł ująć napastnika na London Bridge. "Mężczyzna z kłem wieloryba ma na imię Łukasz"

"Mężczyzna z kłem wieloryba to polski kucharz o imieniu Łukasz" - napisał na Twitterze dziennikarz Piers Morgan. Informację, że jedna z osób, która pomogła powstrzymać sprawcę ataku na London Bridge jest Polakiem napisał "The Times".

Mężczyzna, który pomógł obezwładnić napastnika w trakcie piątkowego ataku na London Bridge ma być Polakiem. "To polski kucharz o imieniu Łukasz" - napisał na Twitterze Piers Morgan. Stwierdził, że warto zwrócić na to uwagę, zanim następnym razem ktoś powie, że Wielka Brytania wpuszcza zbyt wielu migrantów z Europy Wschodniej.

Wpis dziennikarza wywołał lawinę pozytywnych komentarzy pod adresem Polaków. "Uwielbiam Polaków. Wszyscy, których kiedykolwiek spotkałem, byli wspaniali, dzielą naszą historię, poczucie humoru i miłość do niezdrowego jedzenia" - napisał jeden z komentujących.

Polacy pomogli nas chronić w 1940 roku i dziś, dziękuję

- zamieścił inny użytkownik.

Informację o bohaterskim mężczyźnie, który ma być Polakiem podał "The Times". Dziennikarz Kevin Maguire przypomniał, że w ataku terrorystycznym w 2017 roku jedna z osób, które wykazały się bohaterską postawą również była migrantem - pochodziła z Rumunii.

Atak nożownika na London Bridge

Do ataku nożownika doszło w piątek na London Bridge. Napastnik zabił dwie osoby - mężczyznę i kobietę oraz ranił kolejne trzy. Poszkodowani trafili do szpitala. Stan jednego z nich jest krytyczny, ale stabilny. Nożownik został zastrzelony przez policję.

Jak podała londyńska policja, napastnik to 28-letni Usman Khan, mieszkaniec hrabstwa Staffordshire w środkowej Anglii. Sprawca w 2012 roku został skazany za terroryzm i przebywał w więzieniu. Brytyjskie służby łączyły go z grupami terrorystycznymi.

W internecie opublikowano nagrania, na których widać, jak ludzie za pomocą tego, co mieli pod ręką, czyli kła wieloryba i gaśnicy, powstrzymują nożownika. Wśród nich miał być Polak.

Więcej o: