Nagrali "ostatni jogging" Donalda Tuska. "Byłeś wspaniały"

"To był niezły bieg" - mówi zdyszany Donald Tusk w opublikowanym w czwartek na Twitterze nagraniu, w którym podsumowuje on ostatnie pięć lat swojej politycznej drogi. Od pierwszego grudnia Tusk będzie szefem Europejskiem Partii Ludowej i tym samym pożegna się z funkcją przewodniczącego Rady Europejskiej.

Donald Tusk znany jest ze swojego zamiłowania do "haratania w gałę". Po tym, gdy opublikował zdjęcia z joggingu w nowojorskim Central Parku, głośna stała się również jego pasja do biegania. Nic dziwnego, że były polski premier postanowił pożegnać się z funkcją szefa Rady Europejskiej w sportowym stylu.

Sportowe podsumowanie dwóch kadencji Tuska

W umieszczonym na Twitterze nagraniu Tusk biegnie przez Brukselę, a wokół jego sylwetki pojawiają się ruchome obrazy przedstawiające najważniejsze momenty ostatnich trwających łącznie pięć lat dwóch kadencji, które spędził na stanowisku szefa Rady Europejskiej.

Filmowi towarzyszy komentarz. W trakcie "pięciu lat, które upłynęły tak szybko" Donald Tusk przeprowadził 48 spotkań liderów UE. Wyjaśniono, że jako szef rady "badał puls Europy", dbał o "utrzymywanie relacji z jej sąsiadami", brał udział w "wyścigu o miejsce Europy w świecie" oraz zrobił "sprint, by uratować planetę". "To był niezły bieg" - podsumowuje Tusk, zarzucając ręcznik na szyję.

Na końcu nagrania przywódcy Włoch, Francji i Irlandii żegnają się z Tuskiem po polsku. "Byłeś wspaniałym prezydentem" - mówi premier Włoch Giuseppe Conte. "Będzie nam brakowało Twoich tweetów" - dodaje Emmanuel Macron. "Będzie na Ciebie brakowało" - kończy premier Irlandii Leo Varadkar.

>>> Dlaczego Donald Tusk nie kandyduje na prezydenta? Zobacz co sądzi o tym Krzysztof Łapiński?

Zobacz wideo
Więcej o: