Silne trzęsienie ziemi w Albanii, są informacje o ofiarach. Ludzie wyskakiwali z budynków

Co najmniej cztery osoby nie żyją, a 150 jest rannych - to najnowszy bilans po trzęsieniu ziemi, które nawiedziło Albanię. Wstrząsy o magnitudzie 6,4 nawiedziły ten kraj we wtorek rano.

W Albanii we wtorkowy poranek doszło do trzęsienia ziemi, którego siłę oceniono na 6,4 w skali Richtera. Epicentrum trzęsienia znajdowało się około 30 kilometrów na północny zachód o stolicy Albanii Tirany.

Jak dotąd albańskie władze poinformowały o tym, że w trzęsieniu ziemi zginęły co najmniej cztery osoby, a około 150 zostało rannych. Zniszczeniom uległy też niektóre budynki.

>>> Trzęsienia ziemi i ich siłę wyraża się w skali Richtera. To warto wiedzieć:

Zobacz wideo

Trzęsienie ziemi w Albanii. To już drugie, tak silne, w ciągu ostatnich miesięcy

Ministerstwo obrony Albanii opisało, że jedna z ofiar zginęła w miejscowości Kurbin, 50 kilometrów na północ od Tirany - wyskoczyła z trzęsącego się domu. Inna z ofiar zginęła w Durres, gdy zwalił się budynek, podobnie było w Thumane. Trzęsienie ziemi było odczuwalne głównie na wybrzeżu Albanii.

Lokalne media opisują, że w budynkach mieszkalnych zauważono popękane ściany, a ludzie uciekali z terenów zabudowanych na otwartą przestrzeń. W wielu miejscach trwają akcje ratownicze, a służby sprawdzają gruzy.

To kolejne trzęsienie ziemi w ostatnim czasie, które nawiedziło Albanię - ostatnie miało miejsce we wrześniu i było opisywane jako "najsilniejsze od 30 lat". Jego magnitudę oszacowano na poziomie 5,8.

Więcej o: