Hiszpania: służby przejęły łódź podwodną. Na pokładzie trzy tony kokainy

Hiszpańskie i portugalskie służby nieopodal portu w Aldan przejęły półzanurzalną łódź podwodną, która przewoziła trzy tony kokainy. W poniedziałek dwóch członków załogi usłyszało zatrzuty, trzeci wciąż jest poszukiwany.

Do przejęcia łodzi doszło w ramach międzynarodowej akcji w niedzielę w Hiszpanii w regionie Galicja. Na pokładzie znajdowały się ponad 3 tony kokainy - podaje CNN. Zdaniem służb narkotyki najprawdopodobniej pochodzą z Kolumbii, jednak wciąż jest to przedmiotem trwającego śledztwa.

Przemycali 9 kilogramów marihuany. Naćpali się i donieśli na siebie na policję. Zobacz nasze wideo:

Zobacz wideo

Hiszpania: służby przejęły łódź podwodną. Na pokładzie trzy tony kokainy

Łódź zatrzymano w pobliżu portu Aldan. Dwóch z trzech członków załogi 22-metrowej jednostki zostało zatrzymanych, zaś w poniedziałek usłyszeli zarzuty w hiszpańskiej prokuraturze. Obaj są obywatelami Ekwadoru - podaje CNN, powołując się na rzecznika Guardia Civil, hiszpańskich służb. Trzeci mężczyzna wciąż jest poszukiwany.

Półzanurzalne łodzie podwodne są coraz częściej wykorzystywane przez przestępców do przemycania narkotyków, głównie z Ameryki Południowej do USA. Łódź schwytana w niedzielę jest obecnie przygotowywana do wyjęcia z wody.

Więcej o: