Meksyk: 6,5 metrowy "mały Jezus w rozmiarze XXL" ozdobi świąteczną szopkę

Gigantyczna figura przedstawiająca Dzieciątko Jezus została zaprezentowana w kościele w meksykańskiej miejscowości Zoquite. Zdjęcia "małego Jezusa w rozmiarze XXL" zyskują coraz większą popularność w internecie.

"Mały Jezus w rozmiarze XXL" czy "największy mały Jezus" to tylko niektóre określenia opisujące tę ponad 6,5 metrową rzeźbę. Jak podaje portal mexicodesconocido.com, figura ta najprawdopodobniej zostanie uznana za największą rzeźbę przedstawiającą Dzieciątko Jezus.

Meksyk: rzeźba "największego małego Jezusa" ma 6,5 metrów wysokości. "Przypomina Phila Collinsa"

Rzeźba jest częścią szopki, która ma zdobić kościół Objawienia Pańskiego w miasteczku Zoquite w środkowej części Meksyku. W sobotę 16 listopada figura została pobłogosławiona przez księdza, a następnie pokazana wiernym. Projekt stworzenia największej figurki przedstawiającej małego Jezusa pojawił się już półtora roku temu. Dzięki napływającym darowiznom parafian rzeźbę wreszcie udało się dokończyć.

Aby ustawić ważącą 800 kilogramów rzeźbę Jezusa w kościele, potrzebna była pomoc kilkunastu mężczyzn. Do tej pory w księdze rekordów Guinnessa za największą rzeźbę Dzieciątka Jezus uznaje się figurę stworzoną w innej meksykańskiej miejscowości, Nezahualcoyotl, która mierzy 5 metrów. Rzeźba z Zoquite jest więc wyższa o ponad 1,5 metra.

Rzeźba z kościoła w Zoquite wzbudziła ogromne zainteresowanie na portalach społecznościowych. Niektórzy internauci zauważają podobieństwo między Dzieciątkiem Jezus, a popularnym wokalistą Philem Collinsem. Inni z kolei piszą, że rzeźba "ma oczy" aktora Nicolasa Cage'a. Na meksykańskich portalach społecznościowych figura porównywana jest także do Godzilli, która atakuje miasto. 

Zobacz wideo
Więcej o: