Europoseł PiS zatrzasnął się na dachu. "Czy to Pan ćwiczy proste kopnięcie a la Bruce Lee w PE?"

Grzegorz Tobiszowski, europoseł PiS, został nagrany na dachu Parlamentu Europejskiego, kiedy próbował otworzyć kopniakiem drzwi. Żeby wrócić do budynku, musiał przejść przez barierki.
Zobacz wideo

Nagranie zostało zamieszczone na Twitterze przez Michała Stasińskiego, polityka Platformy Obywatelskiej. Widać na nim Grzegorza Tobiszowskiego, europosła Prawa i Sprawiedliwości, który kopniakiem próbuje otworzyć drzwi. "Czy to Pan ćwiczy proste kopnięcie a la Bruce Lee w PE?" - napisał Stasiński. Film, jak twierdzi polityk PO, został nagrany przez jednego z pracowników Parlamentu Europejskiego.

Asystent Tobiszowskiego Karol Fedorowicz w rozmowie z tvn24.pl powiedział, że sytuacja trwała 20 minut, a to, co zamieścił na Twitterze Stasiński, jest zmanipulowane i pokazuje jedynie jej chwilę. Wyjaśnił, że powodem zatrzaśnięcia się europosła na dachu było zacięcie się zamka magnetycznego. Podkreślił, że Tobiszowski nie był agresywny, a zdezorientowany zaistniałą sytuacją. Powiedział, że polityk stał na dachu w niskiej temperaturze i nie miał ze sobą telefonu, a autor filmu w żaden sposób nie pomógł mężczyźnie. W tej sytuacji Tobiszowski przeszedł przez barierki, a potem przez kotłownię, aby wrócić do budynku głównego. 

Więcej o: