USA: Historia jak z serialu. Dwóch profesorów chemii oskarżonych o produkcję metamfetaminy

Dwóch profesorów chemii z uczelni w Arkansas zostało aresztowanych pod zarzutem wytwarzania metamfetaminy. Jak podają amerykańskie media, historia ta przypomina scenariusz do popularnego serialu "Breaking Bad".
Zobacz wideo

Biuro szeryfa hrabstwa Clark poinformowało, że dwóch profesorów z uniwersytetu Henderson State: Terry David Bateman i Bradley Allen Rowland, zostali aresztowani pod zarzutem produkcji metamfetaminy i używania środków odurzających. Nauczyciele zostali zatrzymani w miniony piątek, 15 listopada.

USA. Dwóch profesorów chemii zostało zatrzymanych pod zarzutem produkcji metamfetaminy

Jak podaje agencja AP, zatrzymani przebywają obecnie w areszcie. Pracownicy zakładu karnego w Arkansas w Stanach Zjednoczonych nie podają jednak więcej informacji w tej sprawie.

Rzeczniczka szkoły, w której wykładali profesorowie, Tina Hall przekazała, że obydwaj mężczyźni od 11 października przebywali na urlopie, nie mieli więc w ostatnim czasie kontaktu ze studentami. Trzy dni przed urlopem profesorów policja sprawdzała jednak doniesienia w sprawie zapachu chemikaliów, które unosiły się na terenie kampusu uczelni.

Budynek, w którym mieściły się pracownie chemiczne, zostały ponownie otwarte 29 października. Konieczne było jednak wynajęcie specjalistycznej firmy, która oczyściła laboratorium. Od 8 do 29 października sale były intensywnie wietrzone i czyszczone - dopiero po tym czasie uczniowie mogli wrócić do zajęć w tym budynku. 

Aresztowani mężczyźni są porównywani do głównego bohatera serialu telewizyjnego "Breaking Bad", Waltera White'a. W tej produkcji przedstawiono historię nauczyciela chemii w liceum, który na wieść o swojej chorobie zaczął zajmować się produkcją metamfetaminy.

Więcej o: