Słowenia: cysterna przebiła barierki i spadła z 20-metrowego wiaduktu. Kierowca zginął na miejscu

Do tragicznego wypadku doszło na obwodnicy Lublany w Słowenii. Według wstępnych ustaleń policji winnym spowodowania tragedii jest 41-letni kierowca samochodu osobowego, który doprowadził do zderzenia z cysterną.

Jak podaje "Jutarnji Vijesti", do wypadku doszło w środę 13 listopada w stolicy Słowenii. Na obwodnicy Lublany ,przed tunelem Golovec, zderzyły się samochód osobowy i cysterna.

Słowenia: samochód osobowy spowodował wypadek z cysterną, która spadła z 20-metrowego wiaduktu

Na nagraniu udostępnionym przez słoweńską firmę zajmującą się budową i nadzorowaniem autostrad widać, jak kierowca samochodu osobowego traci panowanie nad pojazdem i uderza w bok jadącej obok cysterny.

Zobacz wideo

Samochód ciężarowy prowadzony przez 53-letniego kierowcę staranował betonowe bariery na łuku drogi i spadł z wiaduktu z wysokości ponad 20 metrów. Kierowca cysterny, obywatel Węgier, zginął na miejscu.

Według dotychczasowych ustaleń policji winnym wypadku jest 41-letni kierowca samochodu osobowego, który nie dostosował prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Mężczyzna, który spowodował zderzenie, nie odniósł żadnych obrażeń. Za spowodowanie śmiertelnego wypadku grozi mu kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Więcej o: