Egipt: Samolot zapalił się tuż po lądowaniu w Szarm el-Szejk. Ewakuowano 196 osób [WIDEO]

Boeing 737 należący do ukraińskich linii lotniczych SkyUp Airlines zapalił się tuż po tym, jak zatrzymał się na płycie lotniska.

Samolot Boeing 737 leciał z miasta Zaporoże na wschodzie Ukrainy do Szarm el-Szejk w Egipcie. Kiedy wylądował, zapaliło się jego lewe koło. Pasażerowie samolotu zostali niezwłocznie ewakuowani. Nikt nie odniósł obrażeń. Na pokładzie było 189 podróżnych i 7 członków załogi.

Egipt. Minister lotnictwa cywilnego podziękował obsłudze, która ugasiła pożar

Jak informuje "Egypt Independent", przyczyną pożaru był wyciek płynu hydraulicznego. Miał on spłynąć na rozgrzane hamulce i w ten sposób doprowadzić do wybuchu ognia. Dzięki szybkiej reakcji obsługi lotniska pożar samolotu udało się ugasić już po około minucie.

>>> Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

Zobacz wideo

Egipski minister lotnictwa cywilnego podziękował załodze lotniska w Szarm el-Szejk za profesjonalizm w radzeniu sobie z ogniem, który mógł rozprzestrzenić się na pozostałe części maszyny i przerodzić się w "katastrofę". Pracownikom portu lotniczego podziękował także kapitan samolotu Boeing 737, chwaląc ich za szybkość reakcji oraz ewakuacji pasażerów. 

Więcej o: