Wypadek polskiego autokaru na autostradzie w Niemczech. Jest wielu poszkodowanych

Do wypadku doszło przed 6 rano na autostradzie A1 pod Hamburgiem. Autokar z Polakami zjechał z drogi i przewrócił się na bok - 13 osób odniosło lekkie obrażenia, ale z informacji policji wynika, że są też ciężej poszkodowani.

Do wypadku doszło o godzinie 5.48 między miejscowościami Stapelfeld a Barsbüttel. Autokar, którym podróżowało 46 osób, z niewyjaśnionych na razie przyczyn zjechał z pasa ruchu, przebił barierki i przewrócił się na bok - podaje serwis tag24.de.  Z niepotwierdzonych informacji wynika, że autokar należy do firmy przewozowej "EST Lorek" z Gdańska.

Jako pierwsi z pomocą pospieszyli inni kierowcy, którzy jeszcze przed przybyciem służb, pomogli pasażerom wydostać się z pojazdu.

Według informacji przekazanych przez policję, 13 osób odniosło niegroźne obrażenia, ale kilku podróżnych jest ciężej rannych. Przewieziono ich do okolicznych szpitali. Jednak ich obrażenia nie zagrażają życiu. W sprawę zaangażowali się pracownicy Konsulatu RP w Hamburgu, chcą zebrać jak najwięcej informacji i służyć pomocą poszkodowanym Polakom.

Więcej o: