Niemcy: Policja zatrzymała po obławie 15-letnią Polkę. Jest podejrzana o zabójstwo 3-letniego brata

Niemiecka policja zatrzymała 15-letnią Polkę, która zabiła swojego trzyletniego brata, raniąc go ostrym narzędziem, a następnie uciekła z domu. Poszukiwania dziewczyny trwały kilkanaście godzin. W akcji wykorzystano m.in. helikopter i psy tropiące.

Do zabójstwa trzyletniego chłopca doszło w środę 6 listopada w miejscowości Detmold, na północnym zachodzie Niemiec. Jak podaje portal lz.de, dziecko zostało kilkukrotnie dźgnięte ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem. Podejrzaną o zabójstwo jest 15-letnia dziewczyna, przyrodnia siostra trzylatka.

>>> Funkcjonariusze Archiwum X zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo sprzed 25 lat

Zobacz wideo

Niemcy. Policja szukała 15-latki przez kilkanaście godzin. Pomógł przypadkowy świadek

Zwłoki małego chłopca miała znaleźć w domu jego rodzina. Wówczas okazało się, że 15-latka uciekła z miejsca zdarzenia. Bliscy 3-latka poinformowali o tym policję. Poszukiwania nastolatki trwały kilkanaście godzin. Policja z Lippe i Bielefeld wykorzystała w akcji m.in. helikopter i psy tropiące, jednak kluczową dla powodzenia poszukiwań okazała się informacja przekazana policji przez osobę, która widziała podejrzaną. 

Rodzina, w której doszło do zabójstwa, pochodzi z Polski. Wciąż nie wiadomo, co powodowało nastolatką. W czwartek 7 listopada ma zostać przeprowadzona sekcja zwłok trzyletniego chłopca.

Więcej o: