Zimbabwe. 11-latka wbiła palce w oczy krokodyla, by uratować młodszą koleżankę

11-latka została okrzyknięta bohaterką w Zimbabwe po tym, jak uratowała dwa lata młodszą koleżankę zaatakowaną przez krokodyla. Mimo poważnie wyglądającej sytuacji, dzieci nie odniosły groźnych obrażeń.
Zobacz wideo

Cała sytuację opisał m.in. portal newzimbabwe.com. Do ataku krokodyla doszło w miejscowości Hwange w Zimbabwe. Dziewczynki pływały w pobliskim strumieniu bez nadzoru oraz wiedzy ich rodziców. W pewnym momencie 9-letnią dziewczynkę zaatakował krokodyl.

Zimbabwe: 11-latka uratowała o dwa lata młodszą koleżankę zaatakowaną przez krokodyla

Rebecca Munkombwe rzuciła się do wody po tym, jak usłyszała krzyki młodszej koleżanki. Jej 9-letnia przyjaciółka Latoya Muwani walczyła o utrzymanie się na powierzchni wody, a zwierzę coraz bardziej wciągało ją w głąb strumienia.

11-latka podpłynęła do młodszej koleżanki, a następnie wskoczyła na krokodyla i biła go rękami. Gdy to nie przynosiło efektów to postanowiła wbić mu w oczy swoje palce. Jak się okazało, był to bardzo dobry pomysł. Krokodyl wystraszył się, uciekł i nie podjął próby kolejnego ataku na dzieci.

Latoya została przetransportowana do pobliskiego szpitala. Dziewczynka miała powierzchowne i niegroźne dla życia obrażenia. Lokalny radny, Steve Chisose przyznał, że ataki krokodyli w Zimbabwe są coraz częstsze, ponieważ obserwowane są problemy z dostępem do wody. Ludzie muszą korzystać ze strumieni, które do tej pory zajmowane były jedynie przez krokodyle.

Więcej o: