Grecja: policja znalazła 41 migrantów ukrywających się w chłodni ciężarówki

W poniedziałek grecka policja odkryła grupę 41 migrantów, którzy przewożeni byli w chłodni ciężarówki. Kierowca pojazdu został już aresztowany.
Zobacz wideo

Jak podaje Reuters migrantom, w większości Afgańczykom, nic się nie stało, bo system chłodzenia w ciężarówce nie został włączony. Z informacji przekazanych przez NDTV wynika, że siedmioro z nich wymagało hospitalizacji.

Grecja. 41 migrantów znalezionych w działającej chłodni ciężarówki

Ciężarówka została zatrzymana na autostradzie na północy Grecji niedaleko miejscowości Ksanti. Policjanci zatrzymali ten pojazd do rutynowej kontroli. Kierowca oraz migranci zostali przewiezieni na pobliski posterunek policji. Tam będą identyfikowani.

Ostatnio najgłośniejszym przypadkiem nielegalnego transportu imigrantów jest sprawa 39 obywateli Chin i Wietnamu, którzy zostali znalezieni martwi w ciężarówce w hrabstwie Essex w Wielkiej Brytanii. Według najnowszych ustaleń policji naczepa, w której znaleziono ciała, służyła za chłodnię. Temperatura w ciężarówce mogła więc wynosić nawet - 25 stopni. W tej sprawie zatrzymano 25-letniego kierowcę Mo Robinsona, który jest podejrzewany o morderstwo.

Więcej o: