Indonezyjczyk walczył o zaostrzenie kar za cudzołóstwo. Teraz sam został za nie wychłostany

46-letni Mukhlis bin Muhammad, muzułmański przywódca religijny z indonezyjskiej prowincji Aceh, został publicznie wychłostany 28 razy za cudzołóstwo. Kobietę, z którą miał mieć romans, uderzono 23-krotnie. Mężczyzna wcześniej walczył o wprowadzenie surowego prawa karzącego właśnie za pozamałżeńskie kontakty seksualne.

Pewnej wrześniowej nocy Indonezyjczyk Mukhlis bin Muhammad został znaleziony przez policję w samochodzie w towarzystwie kobiety, która nie była jego żoną. Za pozamałżeńską relację został pod koniec października wychłostany 28 razy, a kobieta, z którą się spotykał - 23 razy - podaje "Washington Post"

 

Sprawa przyciągnęła uwagę światowych mediów głównie dlatego, że Mukhlis jest od wielu lat zaangażowanym muzułmańskim działaczem w konserwatywnej prowincji Aceh. Jako członek rady religijnej doradzał lokalnym władzom i pomagał we wprowadzeniu prawa karzącego za cudzołóstwo, zakazującego hazardu i relacji homoseksualnych. 

Jak podaje BBC, mężczyzna straci swoje stanowisko w radzie. 

Tymczasem stolica Indonezji - Dżakarta - zmaga się z rosnącym od lat zagrożeniem.10-milionowe miasto tonie i wręcz zapada się do morza: 

Zobacz wideo
Więcej o: