Niemcy: Minister gospodarki spadł ze sceny. Został przewieziony do szpitala [WIDEO]

Niemiecki minister gospodarki i bliski sojusznik Angeli Merkel Peter Altmaier, został przewieziony do szpitala po tym, jak spadł ze schodów podczas konferencji w Dortmundzie. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Peter Altmaier spadł ze schodów podczas Szczytu Cyfrowego w Dortmundzie. Internet obiegło nagranie, na którym widać, jak minister gospodarki Niemiec odchodzi od pulpitu i udaje się w stronę stopni, aby zejść ze sceny, a następnie traci równowagę i upada. 

Niemcy: Minister gospodarki spadł ze schodów. Stracił przytomność, ma złamany nos

Uczestnicy Szczytu Cyfrowego w Dortmundzie zamarli. Niemieckiemu ministrowi gospodarki, który stracił przytomność, udzielono natychmiastowej pomocy. W chwili, gdy zajmowali się nim ratownicy medyczni, poproszono widownię o opuszczenie sali. Po udzieleniu pierwszej pomocy, zadecydowano o przewiezieniu polityka do szpitala. 61-letni członek Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) złamał nos. Ma także kilka siniaków i niewielką ranę głowy - relacjonuje portal thelocal.de.

 

Niemieckie media donoszą, że Peter Altmaier podziękował lekarzom i ratownikom, którzy udzielili mu pomocy. Wielu polityków, w tym liderka CDU Annegret Kramp-Karrenbauer oraz minister finansów Olaf Scholz, przekazali poprzez social media, życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla ministra gospodarki. 

Zobacz wideo