Pochowano szczątki przywódcy tzw. Państwa Islamskiego. W taki sam sposób jak ciało Osamy bin Ladena

Szczątki przywódcy tak zwanego Państwa Islamskiego Abu Bakra al-Baghdadiego zostały pochowane w morzu. Tę informację potwierdziło dwóch wysokich rangą urzędników amerykańskiego resortu obrony.

Wcześniej taką formę pochówku lidera tak zwanego Państwa Islamskiego zasugerował w rozmowie z telewizją NBC doradca Białego Domu do spraw bezpieczeństwa narodowego Robert O'Brien. - Ciało al-Baghdadiego zostanie usunięte w odpowiedni sposób - powiedział Robert O'Brien w programie "Meet the press" wyemitowanym w niedzielę. Na pytanie czy ciało terrorysty zostanie pochowane w taki sam sposób jak ciało Osamy bin Ladena, odpowiedział: - Spodziewam się, że tak się stanie.

Szczątki Osamy bin Ladena, przywódcy Al-Kaidy, który zginął w wyniku operacji amerykańskich sił specjalnych w Pakistanie w 2011 roku, zostały pochowane właśnie w morzu. Taki sposób pochówku ma zapobiec temu, aby grób terrorystów nie stał się celem pielgrzymek ich zwolenników.

Zobacz wideo

W poniedziałek prezydent Donald Trump poinformował, że rozważa ujawnienie fragmentów nagrania wideo z operacji komandosów. Na razie nie wiadomo, kiedy i które fragmenty operacji zostaną pokazane opinii publicznej.

Więcej o: