Rosja powątpiewa w śmierć al-Baghdadiego. "Brak wiarygodnych informacji"

Kreml wyraża sceptycyzm wobec przekazanych przez USA informacji o zabiciu lidera ISIS Abu Bakra al-Baghdadiego. Rosyjskie władze twierdzą, że nie posiadają wystarczających dowodów, by uznać doniesienia Białego Domu za pewne.
Zobacz wideo

Rosyjskie ministerstwo obrony przypomniało, że w przeszłości już podawano informacje, iż Abu Bakr Al-Baghdadi został zabity. Rzecznik resortu, gen. Igor Konaszenkow stwierdził, że Rosjanie nie posiadają "wiarygodnych informacji" nt. śmierci al-Baghdadiego. Choć prezydent Donald Trump dziękował Rosji za wsparcie, to Konaszenkow stwierdził, że Rosjanie stacjonujący w regionie rzekomej akcji nie zaobserwowali uderzenia śmigłowców należących do USA. 

Kreml dodał też, że w obecnej sytuacji, śmierć przywódcy Państwa Islamskiego nie ma znaczenia operacyjnego dla sytuacji w Syrii i regionie. 

Skonfliktowany z Waszyngtonem Iran ocenił, że śmierć lidera ISIS nie oznacza końca ugrupowania i stojącej za nim ideologii. Zdaniem Teheranu Amerykanie jedynie "unicestwili bandytę, którego sami wyhodowali".

USA: Abu Bakr al-Baghdadi nie żyje

Śmierć lidera Państwa Islamskiego, Abu Bakra al-Baghdadiego, który kierował terrorystami od 2010 r., potwierdził prezydent USA Donald Trump. Jak opisywał, al-Baghdadi miał uciekać w panice przed Amerykanami i utknął w tunelu bez wyjścia, gdzie się wysadził. Według Białego Domu Trump obserwował obławę na żywo

Telewizja CNN podała, że ciało al-Baghdadiego może zostać pochowane w morzu przez amerykańskich wojskowych.

Więcej o: