Wielkie pożary w Kalifornii. Żywioł szaleje obok ważnego mostu. "Wygląda to apokaliptycznie"

Kolejny dzień pożarów w Kalifornii. Ogień wybuchł między innymi blisko mostu Carquinez, na północny wschód od San Francisco - donoszą lokalne media.

W związku z szybko rozprzestrzeniającym się pożarem zamknięta została międzystanowa autostrada nr 80, w ciągu której znajduje się most Carquinez, ewakuowano okolicę, w tym pobliską uczelnię California State University Maritime Academy - donosi "Los Angeles Times". Na zdjęciach i nagraniach z Kalifornii, które pojawiły się na Twitterze, widać skalę pożaru. - Wygląda to apokaliptycznie - skomentował Jon Schlosberg z telewizji ABC, która relacjonuje sytuację na żywo, pokazując dramatyczne ujęcia z góry.

Autostrada nr 80 (I-80) to druga co do długości autostrada międzystanowa w USA, łącząca San Francisco w Kalifornii z miejscowością Teaneck w New Jersey. 

Pożary w Kalifornii

Kalifornia walczy z suszami i wielkimi pożarami już kolejny rok. Liczba osób objętych nakazem ewakuacji to już prawie 200 tysięcy, a miliony ludzi zostały bez prądu - donoszą z Kalifornii korespondenci  "Guardiana". Rozprzestrzenianiu się żywiołu sprzyjają silny wiatr i wysokie temperatury. 

Więcej o: