Ivan Milat nie żyje. Najbardziej znany seryjny morderca z Australii zabijał autostopowiczów

W więzieniu w Sydney zmarł Ivan Milat, seryjny morderca, który na początku lat. 90 wstrząsnął krajem siedmioma zabójstwami popełnionymi na autostopowiczach. Mężczyzna miał 74 lata.

74-letni Ivan Milat, który we wczesnych latach 90. wywołał przerażenie w Australii morderstwami popełnionymi na siedmiu Europejczykach i Australijczykach, zmarł w niedzielę w więzieniu w Sydney. W maju zdiagnozowano u niego nowotwory przełyku i żołądka. Za kratkami przebywał od 1994 r.

Milat odsiadywał wyrok za zamordowanie trojga obywateli Niemiec, dwóch Brytyjek i pary obywateli Australii. Jego ofiary były autostopowiczami, którym oferował wspólną podróż. Morderstwa wyszły na światło dzienne po tym, jak w 1992 i 1993 r. znajdowano zmasakrowane ciała w lesie niedaleko Sydney.

Mężczyzna został aresztowany 22 maja 1994 r., po dwóch miesiącach policyjnej obserwacji. Cennymi dla funkcjonariuszy okazały się zeznania Brytyjczyka, który w 1990 r. zdołał uciec z samochodu Milata. Morderca strzelał w kierunku autostopowicza.

Morderca Ivan Milat nie żyje

Milata podejrzewano także o inne morderstwa i udział w tajemniczych zniknięciach turystów. W 1996 r. został usłyszał karę siedmiokrotnego dożywocia.

- Niezależnie jak silnie ktoś czuje się chrześcijaninem, nic nie poradzi się na to, że odczuwa się zadowolenie z powodu tego, co się stało - mówił o śmierci mordercy Ian Clark, ojciec jednej z ofiar.

Milar urodził się jako piąty z czternaściorga dzieci w rodzinie imigranta z Chorwacji i Australijki. - Zamierzał zabić kogoś, odkąd skończył 10 lat - mówił niedawno w telewizyjnym wywiadzie brat mordercy, Boris Milat.

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Ivan Milat nie żyje. Najbardziej znany seryjny morderca z Australii zabijał autostopowiczów
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl