"Tylko ty i Bóg". W Rosji powstaje reality show w klasztorze na wyspie

"Znajdź odpowiedzieć na pytania, które kłopoczą Cię od dłuższego czasu" - zachęcają twórcy niecodziennej produkcji. Reality show jest przedsięwzięciem kanału telewizyjnego powiązanego z rosyjską cerkwią. Jego uczestnicy poprzez "naukę posłuszeństwa", mają na nowo odnaleźć siebie.
Zobacz wideo

Reality show o nazwie "Wyspa" przywodzić może skojarzenia z produkcjami takimi jak popularna w Polsce "Wyspa Miłości" czy amerykańska "Wyspa Pragnienia". Nic bardziej mylnego! Rosyjska produkcja, choć bazować będzie na formacie reality show, ma być odtrutką na nihilizm zachodniej popkultury.

Religijny reality show

Uczestnicy programu spędzą miesiąc w słynnej Pustelni Niłowo-Stołobieńskiej. Prawosławny monaster położony jest na malowniczej wyspie Stołobnyj na jeziorze Seliger. Do codziennych zadań uczestników reality show należeć będzie czyszczenie świątyń, rękodzieło, wytwarzanie świec, praca w piekarni, na roli i w przyklasztornej winnicy. Poza tym będą oni oczywiście uczestniczyć w życiu religijnym: modlić się i czytać święte teksty.

Program obecnie poszukuje dziesięciu śmiałków spragnionych duchowego przeżycia na wizji. Choć twerski monaster przeznaczony jest wyłącznie dla mężczyzn, w programie udział wziąć będą mogły również kobiety. Filmowanie rozpocznie się w listopadzie.

 

Boris Korchevnikov, dyrektor kanału produkującego reality show, mówi, że celem religijnego reality show jest przywrócenie znaczenia słowa "rzeczywistość". - Wiele telewizyjnych produkcji wiązanych jest z tym słowem. Jest to jednak nieporozumienie. Jestem pewien, że nasz projekt przywróci sens życia wielu ludziom - powiedział Korchevnikov w wywiadzie telewizyjnym.

Więcej o: