"SE": Rada Europejska wydała pół miliona zł na szampana. Jest audyt kierowanej przez Tuska instytucji

Coroczna kontrola wydatków Rady Europejskiej, której przewodniczy od pięciu lat Donald Tusk, wykazała, że urzędnicy zapłacili blisko pół miliona złotych za 4 tys. butelek szampana - pisze "Super Express". Kwota ta przeznaczona została na pochodzący z regionu północno-wschodniej Francji szampan najwyższej jakości.
Zobacz wideo

Inne wydatki Rady Europejskiej również robią wrażenie. Na przykład wydano blisko 200 tys. zł na imprezę zorganizowaną dla pracowników Rady Europejskiej i ich dzieci. Według "SE", za wynajem mebli od holenderskiej firmy zapłacono ponad 120 tys. zł. "Pokazano także część wydatków za 2017 rok, w tym 75 tys. zł na wynajem strzelnicy i 420 tys. zł na... fotel relaksacyjny" - czytamy w gazecie.

Oficjalne spotkania są kosztowne

Czy kwoty ten powinny nas dziwić? - Wydatki administracyjne mają obejmować funkcjonowanie instytucji. Obejmuje to wydatki związane z personelem i warunkami pracy personelu oraz z działalnością Rady - tłumaczy rzecznik Rady Europejskiej i podkreśla, że oficjalne lunche czy kolacje są elementem większości spotkań na wysokim szczeblu.

We wtorek Donald Tusk poprowadził swój ostatni szczyt RE, kończąc tym samym pięcioletnią kadencję.

Więcej o: