Francja. Mężczyzna zabarykadował się w muzeum. Grozi, że budynek "zamieni się w piekło"

W jednym z muzeów w mieście Saint-Raphael na południu Francji zabarykadował się mężczyzna. Na miejscu trwa interwencja policji. Nie wiadomo, czy mężczyzna jest uzbrojony i czy przetrzymuje zakładników.
Zobacz wideo

Do zdarzenia doszło w Muzeum Archeologicznym w Saint-Raphael, kilkadziesiąt kilometrów od Cannes. Z informacji przekazywanych przez francuskie media wynika, że w budynku zabarykadował się młody mężczyzna. Około godziny 7:30 na miejsce wezwano służby. Na ścianach budynków miały pojawić się napisy z groźbami w języku arabskim. "To muzeum zamieni się w piekło" - przytacza treść jednego z napisów AFP. 

Francja. Osoba, która włamała się do muzeum, nie chce się poddać

Jak informuje tvn24.pl, powołując się na źródła policyjne, w nocy z wtorku na środę do muzeum włamała się prawdopodobnie jedna lub dwie osoby, po czym zabarykadowały się w środku. Osoby znajdujące się wewnątrz budynku nie chcą się poddać ani rozmawiać z siłami bezpieczeństwa. Na miejscu interweniuje m.in. specjalna jednostka policji RAID. Jak podaje "Le Parisien", nie wiadomo jeszcze, czy mężczyzna znajdujący się w muzeum jest uzbrojony, czy nie.