Indie. Uczniowie pisali egzamin z pudłami na głowach. Szkoła: "To był eksperyment"

Władze szkoły Bhagat Pre-University College w Haveri w Indiach wystosowały przeprosiny po tym, jak internet obiegły zdjęcia przedstawiające uczniów, którzy pisali egzamin z kartonowymi pudłami na głowach. Miały one zapobiec ściąganiu.
Zobacz wideo

Kontrowersyjne zdjęcia zostały zrobione podczas egzaminu z chemii w Bhagat Pre-University College w Haveri, w stanie Karnataka na południowym zachodzie Indii. Przedstawiają one uczniów, którzy pisząc egzamin, mają na głowach kartonowe pudła z wyciętymi z przodu otworami. Pudełka miały zapobiegać ściąganiu.

Indie. Uczniowie pisali egzamin z kartonami na głowach. Mieli sami przynieść pudełka

Kiedy zdjęcia uczniów z kartonami na głowach obiegły internet, szkoła przeprosiła za zaistniałą sytuację. Władze placówki wyjaśniły, że szkoła wdrożyła ten niecodzienny środek zapobiegający ściąganiu na zasadzie "eksperymentu", po tym, jak dotarły do niej wieści, że jest ona wykorzystywana w innej placówce. Egzamin z kartonami na głowach miał odbyć się za zgodą uczniów. Co więcej, mieli oni przynieść własne pudła.

- Nie było żadnego przymusu. Na zdjęciu widać, że niektórzy uczniowie nie nosili pudeł. Niektórzy, którzy je włożyli, zdjęli je po 15 minutach, niektórzy po 20 minutach, a my sami poprosiliśmy o ich usunięcie po godzinie - powiedział przedstawiciel administracji szkoły w rozmowie z BBC

Na wieść o zastosowaniu pudeł podczas egzaminu zareagowały także lokalne władze. Zastępca dyrektora lokalnej Rady ds. Edukacji Przeduczelnianej SC Peerjade nazwał tę praktykę "nieludzkim pomysłem w sali egzaminacyjnej" - pisze "The Times of India". Peerjade miał także zażądać od szkoły

natychmiastowego zaprzestania takich praktyk i zachęcić uczniów, aby zgłaszali takie przypadki odpowiednim organom.

- Jest to nieludzkie, a cywilizowane społeczeństwo nigdy nie zaakceptuje takiego pomysłu. Mam nadzieję, że to się nigdy więcej nie powtórzy - skomentował Peerjade. 

Więcej o: